top of page
1.jpg
ПРО НАС

    «Світлячки благо» – це про світло. Світло, яке ми хочемо дарувати вам і навчити дарувати іншим, помічати його у дрібницях.

    Наш шлях розпочався у 2015 році з великої ідеї та невеличкої однойменної книжки «Світлячки» Сіри Арутюнян-Бозоян. Яка й започаткувала організацію, провівши 5 січня 2016 року перший благодійний аукціон.

Про нас: Профессиональное признание
2.jpg

    Спочатку це були аукціони, концерти, майстер-класи, ярмарки, де збиралися кошти для закупівлі обладнання в соціально важливі установи в місті Костянтинівка Донецької області. Серед найперших бенефіціарів — відділення інтенсивної терапії та соматичне відділення дитячої міської лікарні, школа-інтернат, пологовий будинок, переселенці у зв'язку з війною на сході країни. Пізніше організація почала проведення акцій на підтримку дітей та дорослих із серйозними захворюваннями.

    Приміщення й обладнання для заходів з радістю надавали місцеві заклади. Лотами на аукціонах були товари та послуги від друзів «Світлячків», місцевих підприємців, небайдужих містян.

3.jpg

  З кожним роком діяльність і впізнаваність набирала обертів. Про організацію вже знали з міських та обласних електронних і друкованих ЗМІ. А вже восени 2017-го «Світлячки» організували свята краси, материнства, та сімейного тепла — конкурси “Місіс молода мама Костянтинівки”, “Місіс молода мама Донецької області”. Потім — дитячі конкурси “Міні-міс Костянтинівка”, “Міні-містер Костянтинівка” та інші. Мета всіх заходів: затвердження, популяризація вічних цінностей людини й суспільства — родина, Батьківщина, щасливе дитинство та мир!

4.jpg

    У наступні роки з'являлося ще більше форматів благодійних заходів — окрім традиційних аукціонів та концертів, проводилися «Шоу мильних бульбашок», ігри у «Мафію», дитячі свята з аніматорами, фотодні. Бенефіціарами, як і на початку діяльності організації, ставали соціально важливі установи.

5.jpg

    У 2018-ому “Світлячки” опинилися під загрозою закриття, бо серйозно захворіла засновниця, вона ж координаторка всіх процесів організації — Сірануш Арутюнян-Бозоян... Й, можливо, про це не варто було писати в статті про історію ГО. Але правда в тому, що саме цей факт зумовив серйозні зміни. Керівниці організації почали допомагати сотні й тисячі людей, які до цього роками бачили роботу команди. Та “Світлячки” не тільки не закрилися, але й вирішили зареєструвати організацію офіційно та проводити вже більш масштабні акції.

6.jpg

     Тож, з 2018-го до початку 2022-го року організація продовжила реалізовувати проєкти, які приносили користь мешканцям міста Костянтинівка та Донецької області України.

    Особливо яскравим став у історії організації та всього міста 2021-ий рік! З великим розмахом пройшов конкурс “Місіс молода мама Костянтинівки” та проєкт про справжніх патріотів “Top 10 Konsta”. Тепер анонси заходів почали з'являтися не тільки у друкованій, електронній пресах і на радіо, але й на великих білбордах по регіону.

7.jpg

    У планах на початок 2022 року був улюблений обласний конкурс «Місіс молода мама Донеччини». Намічався новий великий проєкт – “Фестиваль національних кухонь”, де кухарі з усіх куточків регіону готували б страви представників різних етносів. А найбільшими заходами організації “Світлячки благо” у 2022-ому мали стати екологічні проєкти “Konsta ZERO Waste”, “Kram ZERO Waste”, “Bahmut ZERO Waste”.

8.jpg

    Але ранок 24 лютого 2022 року звів ці плани нанівець. Почалося повномасштабне вторгнення Росії до суверенної України.

 Напрямок діяльності «Світлячків» невідкладно перебудувався на нові потреби цивільних людей та допомогу захисникам. Відкрито пункти прийому та видачі гуманітарної допомоги: їжі, одягу, засобів особистої гігієни. Організовано доставку та видачу ліків першої необхідності, препарати онкоодужуючим та інсулінозалежним, а також звичних ліків для незахищених верств населення. Згодом запрацював і перший штаб організації, де робота продовжується постійно – видаються продуктові набори та інші необхідні речі для життя під час воєнного стану. Велику роль зіграло створення в організації Відділу міжнародних зв'язків, яким керує Оксана Ключніченко-Енрікєз. Це дозволило залучати також фінансову підтримку від закордонних друзів і конвертувати її в реальну допомогу українцям.

9.jpg

100 днів війни у цифрах “Світлячків”:

  • Ліки, в тому числі — життєво важливі (зокрема, хіміопрепарати для онкоодужуючих, ліки для людей із захворюваннями серця, для тих, хто переніс інсульт та інших), а також ліки та предмети медичного призначення у лікарні та окремо – ЗСУ: 6809 уп. видано.

  • Продуктові набори2020 шт.

  • Предмети гігієни для дітей та дорослих ­– 710 уп.

  • Фінансова підтримка малозабезпечених родин у надскладних життєвих обставинах – 27 родин.

  • Тактичне взуття для ЗСУ – 25 пар.

  • Плитоноски для ЗСУ – 21 шт.

  • Компактна сонячна підстанція для ЗСУ — 1 шт.

  • Тепловізор для ЗСУ – 1 шт.

bottom of page